EFDKS1CK205D072LH
EFDKS1CK205D072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 2UF 10% 1200VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm)
Capacitance: 2 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS1CK205D072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 2UF 10% 1200VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm), Capacitance: 2 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS1CK205D072LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS1CK205D072LH EFDKS1CK205D072LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 2uF 10% 1200VDC RAD