EFDKS1CK206E184DH
EFDKS1CK206E184DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 20UF 10% 1200VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 20 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm)
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS1CK206E184DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 20UF 10% 1200VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 20 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS1CK206E184DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS1CK206E184DH EFDKS1CK206E184DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 20uF 10% 1200VDC RAD