EFDKS45K506E164DH
EFDKS45K506E164DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 450VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 50 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS45K506E164DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 450VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 50 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS45K506E164DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS45K506E164DH EFDKS45K506E164DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 50uF 10% 450VDC RAD