EFDKS45K756F024DH
EFDKS45K756F024DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 75UF 10% 450VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 75 µF
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS45K756F024DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 75UF 10% 450VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 75 µF, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS45K756F024DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS45K756F024DH EFDKS45K756F024DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 75uF 10% 450VDC RAD