Produkte > EATON ELECTRONICS > EFDKS60K305D032LH
EFDKS60K305D032LH
EFDKS60K305D032LH Eaton Electronics
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP FILM 3uF 10% 600VDC RAD
auf Bestellung 81 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS60K305D032LH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 3UF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 3 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS60K305D032LH EFDKS60K305D032LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 3uF 10% 600VDC RAD
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 73-77 Tag (e)
Anzahl Preis
EFDKS60K305D032LH EFDKS60K305D032LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Description: CAP FILM 3UF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 3 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)