EFDKS60K905D102LH
EFDKS60K905D102LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 9UF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 9 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS60K905D102LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 9UF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 9 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS60K905D102LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS60K905D102LH EFDKS60K905D102LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 9uF 10% 600VDC RAD