EFDKS90J105D022LH
EFDKS90J105D022LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 1UF J 2LEADS
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 65 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90J105D022LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 1UF J 2LEADS, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 65 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm).