EFDKS90J605D122LH
EFDKS90J605D122LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 6UF J 2LEADS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Capacitance: 6 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90J605D122LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 6UF J 2LEADS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Capacitance: 6 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS90J605D122LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90J605D122LH EFDKS90J605D122LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP EFDKS 900VDC 6uF J 2LEADS