EFDKS90J806F064DH
EFDKS90J806F064DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 80UF J 4LEADS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm)
Capacitance: 80 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90J806F064DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKS 900VDC 80UF J 4LEADS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm), Capacitance: 80 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).