Produkte > BUSSMANN / EATON > EFDKS90K356E184DH
EFDKS90K356E184DH
EFDKS90K356E184DH Bussmann / Eaton
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 35uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90K356E184DH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 35UF 10% 900VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Capacitance: 35 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90K356E184DH EFDKS90K356E184DH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Description: CAP FILM 35UF 10% 900VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Capacitance: 35 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm)