Produkte > BUSSMANN / EATON > EFDKS90K405D072LH
EFDKS90K405D072LH
EFDKS90K405D072LH Bussmann / Eaton
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 4uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 94-98 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90K405D072LH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 4UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm), Capacitance: 4 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90K405D072LH EFDKS90K405D072LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Description: CAP FILM 4UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm)
Capacitance: 4 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)