EFDKS90K506E194DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Capacitance: 50 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.772" W (42.00mm x 45.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90K506E194DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Capacitance: 50 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.772" W (42.00mm x 45.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS90K506E194DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90K506E194DH EFDKS90K506E194DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 50uF 10% 900VDC RAD