EFDKS90K506F034DH
EFDKS90K506F034DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 50 µF
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90K506F034DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 50 µF, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS90K506F034DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90K506F034DH EFDKS90K506F034DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 50uF 10% 900VDC RAD