Produkte > EATON ELECTRONICS > EFDKS90K705D122LH
EFDKS90K705D122LH
EFDKS90K705D122LH Eaton Electronics
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP FILM 7uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90K705D122LH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 7UF 10% 900VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Capacitance: 7 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90K705D122LH EFDKS90K705D122LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Description: CAP FILM 7UF 10% 900VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Capacitance: 7 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)