Produkte > EATON ELECTRONICS > EFDKS90K805D134BH
EFDKS90K805D134BH
EFDKS90K805D134BH Eaton Electronics
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP FILM 8uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS90K805D134BH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 8UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm), Capacitance: 8 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS90K805D134BH EFDKS90K805D134BH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Description: CAP FILM 8UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm)
Capacitance: 8 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)