Produkte > UNITED CHEMI-CON > EFL-250ELL330MF05D
EFL-250ELL330MF05D
EFL-250ELL330MF05D United Chemi-Con
FL_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 33uF 20% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 1469 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFL-250ELL330MF05D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 1.7 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 32.8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 82 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EFL-250ELL330MF05D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFL-250ELL330MF05D EFL-250ELL330MF05D Hersteller : Chemi-Con FL_Series.pdf Description: CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 1.7 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 32.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 82 mA @ 100 kHz