Produkte > UNITED CHEMI-CON > EFL-250ELL680MH05G
EFL-250ELL680MH05G
EFL-250ELL680MH05G United Chemi-Con
FL_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 68uF 20% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 3825 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFL-250ELL680MH05G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 1.5 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 44 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 110 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EFL-250ELL680MH05G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFL-250ELL680MH05G EFL-250ELL680MH05G Hersteller : Chemi-Con FL_Series.pdf Description: CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 1.5 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 44 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 110 mA @ 100 kHz