Produkte > UNITED CHEMI-CON > EFL-350ELL220MF05D
EFL-350ELL220MF05D
EFL-350ELL220MF05D United Chemi-Con
FL_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 22uF 20% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 3637 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFL-350ELL220MF05D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 1.7 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 32.8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 82 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EFL-350ELL220MF05D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFL-350ELL220MF05D EFL-350ELL220MF05D Hersteller : Chemi-Con FL_Series.pdf Description: CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 1.7 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 32.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 82 mA @ 100 kHz