Produkte > UNITED CHEMI-CON > EFL-500ELL1R0MD05D
EFL-500ELL1R0MD05D
EFL-500ELL1R0MD05D United Chemi-Con
-775960.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 50V 1uF 20% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 3636 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFL-500ELL1R0MD05D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.059" (1.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 19 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EFL-500ELL1R0MD05D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFL-500ELL1R0MD05D EFL-500ELL1R0MD05D Hersteller : Chemi-Con FL_Series.pdf Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 19 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18 mA @ 100 kHz