Produkte > EATON ELECTRONICS > EFPLA1AJ103B012LH
EFPLA1AJ103B012LH
EFPLA1AJ103B012LH Eaton Electronics
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP Film 0.01uF 5% 1000VDC RAD
auf Bestellung 1054 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA1AJ103B012LH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 0.01UF 5% 1000VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 10000 pF, ESR (Equivalent Series Resistance): 62 MOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLA1AJ103B012LH EFPLA1AJ103B012LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf Description: CAP FILM 0.01UF 5% 1000VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 10000 pF
ESR (Equivalent Series Resistance): 62 MOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)