EFPLA1AJ274D062LH
EFPLA1AJ274D062LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.27UF 5% 1000VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm)
Capacitance: 0.27 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 13.5 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA1AJ274D062LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.27UF 5% 1000VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm), Capacitance: 0.27 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 13.5 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote EFPLA1AJ274D062LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLA1AJ274D062LH EFPLA1AJ274D062LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.27uF 5% 1000VDC RAD