EFPLA1DJ224D042LH
EFPLA1DJ224D042LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 1300VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV)
Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm)
Capacitance: 0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA1DJ224D042LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 1300VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV), Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm), Capacitance: 0.22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).