EFPLA1GJ223B072LH
EFPLA1GJ223B072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.022UF 5% 1600VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 0.022 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 30 mOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
auf Bestellung 3485 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA1GJ223B072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.022UF 5% 1600VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 0.022 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 30 mOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).