EFPLA1GJ823C042LH
EFPLA1GJ823C042LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.082UF 5% 1600VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Capacitance: 0.082 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA1GJ823C042LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.082UF 5% 1600VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Capacitance: 0.082 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm).
Weitere Produktangebote EFPLA1GJ823C042LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLA1GJ823C042LH EFPLA1GJ823C042LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.082uF 5% 1600VDC RAD