EFPLA2AJ124D122LH
EFPLA2AJ124D122LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.12UF 5% 2000VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Capacitance: 0.12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 16 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA2AJ124D122LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.12UF 5% 2000VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Capacitance: 0.12 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 16 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote EFPLA2AJ124D122LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLA2AJ124D122LH EFPLA2AJ124D122LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.12uF 5% 2000VDC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFPLA2AJ124D122LH EFPLA2AJ124D122LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.12uF 5% 2000VDC RAD