EFPLA2AJ153B092LH
EFPLA2AJ153B092LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 2000VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 45 mOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA2AJ153B092LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 2000VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.015 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 45 mOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).