EFPLA2AJ272C012LH
EFPLA2AJ272C012LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0027UF 5% 2000VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 2700 pF
ESR (Equivalent Series Resistance): 230 mOhms
Size / Dimension: 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLA2AJ272C012LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0027UF 5% 2000VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 2700 pF, ESR (Equivalent Series Resistance): 230 mOhms, Size / Dimension: 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote EFPLA2AJ272C012LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLA2AJ272C012LH EFPLA2AJ272C012LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpla-automotive-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1385-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.0027uF 5% 2000VDC RAD