EFPLS1AJ273B072LH
EFPLS1AJ273B072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 1000VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 0.027 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 24 mOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLS1AJ273B072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 1000VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 0.027 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 24 mOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Weitere Produktangebote EFPLS1AJ273B072LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLS1AJ273B072LH EFPLS1AJ273B072LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.027uF 5% 1000VDC RAD