EFPLS1DJ334D082LH
EFPLS1DJ334D082LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.33UF 5% 1300VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV)
Height - Seated (Max): 1.134" (28.80mm)
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
auf Bestellung 660 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLS1DJ334D082LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.33UF 5% 1300VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1300V (1.3kV), Height - Seated (Max): 1.134" (28.80mm), Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote EFPLS1DJ334D082LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLS1DJ334D082LH EFPLS1DJ334D082LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.33uF 5% 1300VDC RAD