EFPLS2AJ153B092LH
EFPLS2AJ153B092LH Eaton - Electronics Division
eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 2000VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 45 mOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
auf Bestellung 3042 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLS2AJ153B092LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 2000VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.015 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 45 mOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote EFPLS2AJ153B092LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLS2AJ153B092LH EFPLS2AJ153B092LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.015uF 5% 2000VDC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFPLS2AJ153B092LH EFPLS2AJ153B092LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.015uF 5% 2000VDC RAD