Produkte > BUSSMANN / EATON > EFPLS63J183B012LH
EFPLS63J183B012LH
EFPLS63J183B012LH Bussmann / Eaton
eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP Film 0.018uF 5% 630VDC RAD
auf Bestellung 1054 Stücke:
Lieferzeit 94-98 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFPLS63J183B012LH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 0.018 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 35 mOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote EFPLS63J183B012LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFPLS63J183B012LH EFPLS63J183B012LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf Description: CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 0.018 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 35 mOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
EFPLS63J183B012LH EFPLS63J183B012LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efpls-film-capacitor-pulse-data-sheet-elx1384-en.pdf Film Capacitors CAP Film 0.018uF 5% 630VDC RAD