EFX1A48K333B012LH
EFX1A48K333B012LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1261-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200, X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1A48K333B012LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1A48K333B012LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1A48K333B012LH EFX1A48K333B012LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx1a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1261-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.033uF 10% 480VAC RAD