EFX1A48K334D022LH
EFX1A48K334D022LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1261-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm)
Capacitance: 0.33 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1A48K334D022LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm), Capacitance: 0.33 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1A48K334D022LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1A48K334D022LH EFX1A48K334D022LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx1a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1261-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.33uF 10% 480VAC RAD