EFX1A48K564D042LH
EFX1A48K564D042LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1261-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1A48K564D042LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1A48K564D042LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1A48K564D042LH EFX1A48K564D042LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx1a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1261-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.56uF 10% 480VAC RAD