EFX1S35K224D022LH
EFX1S35K224D022LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 350VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1S35K224D022LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 350VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1S35K224D022LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1S35K224D022LH EFX1S35K224D022LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.22uF 10% 350VAC RAD