EFX1S48K154B162LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 480VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1S48K154B162LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 480VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm).