EFX1S48K154C022LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 480VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1S48K154C022LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 480VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1S48K154C022LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1S48K154C022LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.15uF 10% 480VAC RAD