EFX1S48K564C092LH
EFX1S48K564C092LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.004" (25.50mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.591" W (26.00mm x 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1S48K564C092LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.004" (25.50mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.591" W (26.00mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1S48K564C092LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1S48K564C092LH EFX1S48K564C092LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.56uF 10% 480VAC RAD