EFX1S76K824E102LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 760VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 760V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX1S76K824E102LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 760VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 760V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm).
Weitere Produktangebote EFX1S76K824E102LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX1S76K824E102LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx1s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1257-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.82uF 10% 760VAC RAD