EFX2A30K105D032LH
EFX2A30K105D032LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1262-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
auf Bestellung 275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2A30K105D032LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).