EFX2A30K155D062LH
EFX2A30K155D062LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1262-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2A30K155D062LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote EFX2A30K155D062LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2A30K155D062LH EFX2A30K155D062LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx2a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1262-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 1.5uF 10% 305VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFX2A30K155D062LH EFX2A30K155D062LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx2a-automotive-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1262-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 1.5uF 10% 305VAC RAD