EFX2S30K105D032LH
EFX2S30K105D032LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
auf Bestellung 280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S30K105D032LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote EFX2S30K105D032LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S30K105D032LH EFX2S30K105D032LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 1uF 10% 305VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFX2S30K105D032LH EFX2S30K105D032LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 1uF 10% 305VAC RAD