EFX2S30K185C102LH
EFX2S30K185C102LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 1.8 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.571" W (26.00mm x 14.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S30K185C102LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 1.8 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.571" W (26.00mm x 14.50mm).