Produkte > EATON ELECTRONICS > EFX2S30K224B072LH
EFX2S30K224B072LH
EFX2S30K224B072LH Eaton Electronics
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP FILM 0.22uF 10% 305VAC RAD
auf Bestellung 1199 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S30K224B072LH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S30K224B072LH EFX2S30K224B072LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)