EFX2S30K334C022LH
EFX2S30K334C022LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.33 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
auf Bestellung 528 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S30K334C022LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.33 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S30K334C022LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.33uF 10% 305VAC RAD