EFX2S30K564C042LH
EFX2S30K564C042LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S30K564C042LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm).
Weitere Produktangebote EFX2S30K564C042LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S30K564C042LH EFX2S30K564C042LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.56uF 10% 305VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFX2S30K564C042LH EFX2S30K564C042LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.56uF 10% 305VAC RAD