EFX2S30K565E102LH
EFX2S30K565E102LH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFX2S 305VAC 5.6UF 2LEADS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 5.6 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S30K565E102LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFX2S 305VAC 5.6UF 2LEADS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 5.6 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm).