EFX2S35K105C072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 10% 350VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S35K105C072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 10% 350VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote EFX2S35K105C072LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S35K105C072LH EFX2S35K105C072LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 1uF 10% 350VAC RAD