Produkte > BUSSMANN / EATON > EFX2S35K225D092LH
EFX2S35K225D092LH Bussmann / Eaton
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 2.2uF 10% 350VAC RAD
auf Bestellung 170 Stücke:
Lieferzeit 108-112 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S35K225D092LH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 350VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.134" (28.80mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote EFX2S35K225D092LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S35K225D092LH EFX2S35K225D092LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 10% 350VAC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.134" (28.80mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
EFX2S35K225D092LH EFX2S35K225D092LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 2.2uF 10% 350VAC RAD