Produkte > BUSSMANN / EATON > EFX2S35K475E102LH
EFX2S35K475E102LH Bussmann / Eaton
eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 4.7uF 10% 350VAC RAD
auf Bestellung 112 Stücke:
Lieferzeit 73-77 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFX2S35K475E102LH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 350VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm).
Weitere Produktangebote EFX2S35K475E102LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFX2S35K475E102LH EFX2S35K475E102LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efx2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1258-en.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 350VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm)